Realizacje

Pracujemy dla różnych branż na kilku kontynentach

Nasze rozwiązania trafiły do firm działających w branżach: galwanizerskiej, produkcji kabli, przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych, metalowej, automotive, lotniczej i in.

Oto nasze wybrane realizacje, pokazujące ponad 15-letnie zaangażowanie firmy Consolid w różnorodne projekty w kraju i za granicą.

Polska, ok. Mielca

Maszyna służy do fazowania prętów stalowych o różnych średnicach i długości – kontroluje systemem wizyjnym czy pręt został sfazowany.

Polska, ok. Mielca

Stanowisko usprawnia montaż elementów sprzęgła. Po ręcznym założeniu detali do gniazd następuje automatyczny montaż podzespołu.

Polska, ok. Wrocławia

System służy do sterowania i wizualizacji oczyszczalni ścieków.

Malezja, ok. Kuala Lumpur

System wspomaga sterowanie linii do trawienia (duża linia). Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla firmy z branży lotniczej.

Malezja, ok. Kuala Lumpur

System wspomaga sterowanie linii do trawienia (mała linia). Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla firmy z branży lotniczej.

Malezja, ok. Kuala Lumpur

System służy do sterowania oczyszczalni ścieków z linii do trawienia. Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla firmy z branży lotniczej.

Polska, ok. Szczecina

Linia jest wykorzystywana do pakowania w folię termokurczliwą ułożonych w stosy oringów. Tuby z oringami są oznaczane nadrukiem.

Polska, Bielsko-Biała

Odbierane z formy wtryskowej pokrywki są odkładane na maszynę, gdzie następuje ich złożenie i spakowanie do pudełek kartonowych.

Polska, Mielec

Linia automatyzuje proces kontroli braków i pakowania uszczelek kanalizacyjnych, zastępując pracę kilku osób. Jest dostosowana do uszczelek 40/50 mm. Uszczelki są pakowane w zafoliowane tuby.

Kanada, Montreal

Automatyka, która jest przeznaczona do zbiornika trawienia. Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla firmy z branży lotniczej.

Polska, ok. Mielca

Maszyna służy do automatycznego wiercenia otworów (przelotowych i nieprzelotowych) w osi detalu. Elementy do wiercenia są pobierane z magazynka.

Polska, ok. Mielca

Maszyna służy do wykonywania fazy na krawędzi otworu. Elementy do fazowania są pobierane z magazynka.

Polska, Kraków

W ramach projektu została wykonana instalacja przyrządów pomiarowych na liniach do produkcji kabli w powłoce gumowej. Urządzenia zostały wpięte w system sterowania.

Polska, Kraków

Celem modernizacji była poprawa bezpieczeństwa osób obsługujących linię. Osłony zostały zaprojektowane tak, żeby nie utrudniać zbrojenia linii.

Polska, Kraków

Projekt służył poprawie skuteczności chłodzenia na linii do produkcji przewodów trolejowych. Umożliwił on zwiększenie wydajności linii.

Holandia, ok. Rotterdamu

Dostarczono i zamontowano wyposażenie do dużej linii do anodowania (słupy załadunkowe, transporter poprzeczny, instalacja torów prądowych prostowników). Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla firmy z branży lotniczej.

Holandia, ok. Rotterdamu

System służy do sterowania skrubera do linii do anodowania.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Dhabi

W ramach zlecenia został wykonany projekt, instalacja oraz sterowanie. Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla firmy z branży lotniczej.

Polska, Mielec

Linia automatyzuje proces kontroli braków i pakowania uszczelek kanalizacyjnych, zastępując pracę kilku osób. To już druga linia do uszczelek 100 mm. Uszczelki są pakowane w zafoliowane tuby.

Polska, Mielec

Linia automatyzuje proces kontroli braków i pakowania uszczelek kanalizacyjnych zastępując pracę kilku osób. Jest dostosowana do uszczelek 150/200 mm. Uszczelki są pakowane w zafoliowane tuby.

Polska, Myślenice

Modernizacja była związana ze zmianą asortymentu produkcji oraz miała na celu poprawę bezpieczeństwa i zwiększenie niezawodności linii. Zostało wymienione całe sterowanie linii.

Polska, Myślenice

Nowe urządzenia zdawcze do taśm zastąpiły stare, co miało wpływ na poprawę jakości produkcji i niezawodności linii.

Wielka Brytania, Burnley

W ramach zlecenia został wykonany projekt elektryczny i instalacja na dwurzędowej linii do anodowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Wielka Brytania, Burnley

Wykonano dwa duże transportery do linii do anodowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Wielka Brytania, Burnley

Wykonano szyny prądowe na wannach do anodowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Wielka Brytania, Burnley

System służy sterowaniu oczyszczalni ścieków z linii do anodowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Dhabi

Zaprojektowano i wykonano cztery duże transportery do linii do anodowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla firmy z branży lotniczej.

Polska, Kraków

Wymiana sterowania miała na celu poprawę niezawodności linii i ułatwienie diagnostyki. Linia zlokalizowana na trzech piętrach budynku i zajmująca 150 m w poziomie.

Polska, Kraków

Wymiana sterowania miała na celu poprawę niezawodności linii i ułatwienie diagnostyki. Linią steruje pięć sterowników PLC.

Polska, Myślenice

Głównym celem modernizacji była poprawa niezawodności linii głównie poprzez wymianę sterowania.

Polska, Myślenice

W ramach zmiany asortymentu produkcji została zaprojektowana i wykonana automatyczna nawijarka do przewodów, dostosowana do planowanej produkcji.

Polska, Kraków

W ramach zmiany asortymentu produkowanych skrętek na linii zostało zaprojektowane i wykonane pięć sztuk nowych urządzeń zdawczych oraz wymienione sterowanie linii.

Wietnam, Ho Chi Minh

System służy do sterowania linii do trawienia. Zrealizowany na zlecenie Galvatek dla dużej korporacji.

Wielka Brytania, Swindon

W ramach zlecenia został wykonany projekt elektryczny i instalacja na dwurzędowej linii do anodowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Wielka Brytania, Swindon

Wykonano duży transporter do linii do anodowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Wielka Brytania, Swindon

System służy do sterowania oczyszczalni ścieków z linii do anodowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Singapur, Singapur

Zaprojektowano i zainstalowano system sterowania linii do trawienia. Został on zintegrowany z zakładowym system zarządzania produkcją (MES). Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla dużej korporacji z branży lotniczej.

Polska, ok. Łodzi

Wykonano kompletną, wydajną linię miedziowania. Obsłużyła ona produkcję całego zakładu w ciągu jednej zmiany.

Polska, ok. Łodzi

Zrealizowano linię złocenia obwodów, jak i niklowania oraz pokrywania platyną. Wcześniej było wykonywane samo sterowanie – tym razem stworzono kompletną linię.

Szwecja, Husqvarna

Zrealizowano projekt, instalację elektryczną oraz sterowanie oczyszczalni ścieków. Instalacja została zintegrowana z liniami galwanizerskimi i innymi urządzeniami. Zrealizowano na zlecenie Galvatek dla dużego koncernu.

Polska, Kraków

Modernizacja była związana ze zmianą zakresu produkowanych kabli. Zostało wykonane nowe sterowanie, co znacząco poprawiło niezawodność linii.

Polska, Kraków

Jednym z założeń modernizacji była eliminacja wału napędowego i przekładni. Wszystkie podzespoły linii zostały wyposażone w niezależne napędy, które synchronizowały się przez tzw. wał elektryczny.

Polska, Koszalin

Wykonano projekt, instalację i sterowanie linii do trawienia. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Polska, Koszalin

Wykonano transporter do linii do trawienia. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Polska, Koszalin

System służy do sterowania oczyszczalni ścieków z linii do trawienia. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Polska, ok. Mielca

Linia automatyzuje proces kontroli braków i pakowania uszczelek kanalizacyjnych. Jest dostosowana do uszczelek 100 mm. Uszczelki są pakowane w zafoliowane tuby.

Polska, Bielsko-Biała

Wykonano sterowanie do cięcia uszczelek samochodowych. Zrealizowano w ramach podwykonawstwa dla firmy budującej maszynę – branża automotive.

Polska, Radom

W ramach zlecenia został wykonany projekt elektryczny i instalacja na dwurzędowej linii do chromowania i niklowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Polska, Radom

System służy do sterowania oczyszczalni ścieków z linii do chromowania i niklowania. Zrealizowano na zlecenie Galvatek.

Polska, ok. Łodzi

Było to pierwsze zlecenie od firmy Galvatek. Montaż i uruchomienie odbyło się w Polsce. Kontener z oczyszczalnią trafił do firmy w Finlandii.

Polska, ok. Łodzi

Automat galwanizerski zrealizowano do linii chemicznego miedziowania obwodów drukowanych wielowarstwowych.

Polska, Kraków

Prosty transporter galwanizerski służy do obsługi linii do cynowania chemicznego obwodów drukowanych.

Polska, Kraków

Pierwsze automaty galwanizerskie zostały wykonane dla linii z branży produkcji obwodów drukowanych.

Polska, kilka lokalizacji

System służy do monitorowania parametrów oraz ilości produkcji na prasach wulkanizacyjnych. Składa się z zaprojektowanych przez nas urządzeń i oprogramowania do zbierania danych.