O firmie

Jesteśmy firmą zajmującą się
automatyzacją produkcji

Budujemy maszyny i urządzenia, wspomagające przedsiębiorstwa w automatyzacji ich procesów produkcyjnych. Mamy na koncie liczne, często autorskie konstrukcje. Dzięki owocnej współpracy z fińskim Partnerem – firmą Galvatek – nasze rozwiązania trafiły do światowych marek w kilkunastu krajach na całym świecie.

Wykonujemy dla naszych klientów zlecenia:

  • Budowy nowych maszyn
  • Modernizacji istniejących konstrukcji
  • Robotyzacji stanowisk
  • Opomiarowywania procesów produkcji
  • Wprowadzania systemów wizyjnych
  • Automatyzacji linii technologicznych

Nasza historia

Firma Consolid została założona przez Mariusza Windaka i Pawła Dominka w Krakowie w kwietniu 2004 r.

Pierwsze projekty

2004

Pierwsze projekty wykonane przez naszą firmę dotyczyły automatyki przemysłowej. W 2004 roku powstało m.in. nasze pierwsze stanowisko montażowe do elementów metalowo-gumowych dla francuskiego przedsiębiorstwa Sogaplast Industries.

Branża galwanizerska

2005

W tym roku zaznaczyliśmy naszą obecność w branży galwanizerskiej, wykonując system sterowania do linii cynowania płytek PCB.

Projekt dla Tele-Foniki

2007

W 2007 roku otrzymaliśmy pierwsze zlecenie na modernizację dwóch linii do produkcji skrętki od myślenickiej firmy Tele-Fonika, z którą współpracowaliśmy od samego początku. To jedno z największych przedsiębiorstw produkcyjnych w Małopolsce.

Współpraca z Galvatek

2008

Nasze doświadczenie w branży galwanizerskiej zaowocowało nawiązaniem współpracy z fińską firmą Galvatek i wykonaniem pierwszego zlecenia w tej kooperacji – kontenerowej stacji neutralizacji ścieków dla fińskiego przedsiębiorstwa Sun Chemical.

Linia do pakowania elementów gumowych

2012

Zaprojektowaliśmy i wykonali linię do testowania wizyjnego i pakowania elementów gumowych. W późniejszych latach powstały kolejne tego typu linie.

Dział obróbki skrawaniem

2016

Dynamiczny rozwój firmy wymusił na nas konieczność stworzenia działu obróbki skrawaniem – od tej pory skutecznie wspomaga nas on w sprawnej budowie maszyn.

Dalszy rozwój

2020+

Cały czas inwestujemy w nasz warsztat i dział projektowy, żeby coraz lepiej i sprawniej realizować zlecone nam projekty. Dołączamy do naszego portfolio kolejne branże i kolejnych klientów.