ConSolid

O FIRMIE  |  KONTAKT  |  DZIAŁALNOŚĆ  |  OFERTA BRANŻOWA  |  REALIZACJE  |  PUBLIKACJE

Galwanizernie i PCB

Wykonujemy nowe jak również modernizujemy istniejące sterowanie linii do produkcji obwodów PCB (linie cynowania, miedziowania i złocenia) oraz linii galwanizowania (zawieszkowe i bębnowe).

Wykonanie sterowania

Sterowanie linii wykonujemy na sterownikach przemysłowych PLC. Producent i typ sterownika dostosowujemy do wymagań procesu i preferencji użytkownika. Ze względu na konserwację i ewentualne naprawy korzystne jest używanie sterowników jednego producenta. Ważny jest również aspekt cenowy.

Wykonywana przez nas automatyka linii galwanicznych i linii wykorzystywanych w produkcji obwodów PCB ma możliwość pracy w różnych trybach:

Niezależnie od trybu pracy linii wózki mają swój tryb pracy:

Każde urządzenie (grzałki, filtry, prostowniki itp.) posiada swój własny tryb pracy:

Do obsługi linii i zmiany nastaw parametrów wykorzystujemy graficzne panele dotykowe dzięki czemu obsługa jest czytelna i nie sprawia trudności nowemu operatorowi. Operator ma dostępne tylko te funkcje, które są dla niego niezbędne, pozostałe są dostepnę dla osób nadzorujących.

Jeżeli na linia produkuje różne typy wyrobów stosujemy receptury zawierające nastawy parametrów dla danego typu produkcji co eliminuje pomyłki związane z wpisywaniem parametrów i upraszcza obsługę.

Wszystkie stany nieprawidłowe (np. przekroczenia temperatur, zadziałanie zabezpieczeń, niewłaściwe ustawienie wózka) wykryte na linii przez sterownik są sygnalizowane odpowiednim komunikatem na panelu ułatwiającym lokalizację usterki.

Stosowane rozwiązania

W zależności od potrzeb klienta stosujemy tradycyjne, proste i tanie rozwiązania automatyki linii galwanicznych z zaprogramowanym na stałe cyklem lub bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiające programowanie cyklu przez użytkownika.

Posiadamy rozwiązania, które umożliwiają użytkownikowi zmianę cyklu wózka z panela operatorskiego lub komputera PC. Zmiana odbywa się poprzez wpisanie żądanych czasów zanurzenia w wannach, czasów ociekania i czasu taktu. Istnieje również możliwość zmiany kolejności przekładania koszy (bębnów). Ze względu na potrzebną większą moc obliczeniową sterownika PLC i większy stopień skomplikowania programu rozwiązania te są droższe. Poza tą wadą rozwiązanie to posiada szereg zalet. Użytkownik ma możliwość:

Powyższe zmiany te nie wymagają kosztownej zmiany oprogramowania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami w tej branży. Realizacje...

 

ConSolid s.c., 30-399 Kraków, ul. Mieczysława Wrony 15 biuro@consolid.com.pl